Emlak Danışmanlığı Nedir?
Danışmanlık bireylerin ihtiyaçlarını anlamaya, o konularda fark edilmeyen noktaları onlara göstermeye ve daha geniş bir bakış açısı ile bakarak doğru kararlar vermelerine yardımcı olan bir hizmettir. Emlak danışmanları bir iş yerinde ya da bir kurumda sözleşmelere dayanarak ev, arsa, dükkan gibi taşınmaz olan yapıların satılması ya da kiralanması sürecinde bireylere danışmanlık eden kişilerdir. Emlak danışmanları içinde bulundukları sektör hakkında bilgi sahibi olarak danışmanlık için gelen kişilerde güven uyandırmalıdırlar. Emlak danışmanları profesyonel olmalılardır çünkü temel bilgileri ve sağladıkları güven duygusu kişiler üzerinde etki ederek kendilerini meslek hayatında başarılı bir noktaya getirecektir. Bilgilerinin sürekli olarak güncellemesi ile Emlak Danışmanlığı Eğitimi’nin önemi artmaktadır. Sektöre hakim olan bir danışman bu yolda emin adımlarla yürüyecektir.
Emlak Danışmanlığı Sertifikalı Eğitimi sektörde bilgili, deneyime sahip, bu alanının eğitimini almış kişileri yetiştirerek sektörde eksik olan uzman elemanların olmasını hedeflemektedir. Eğitim içeriğinde emlakçılıkla ilgili temel bilgilerin yanında, hukuki, ekonomik, halkla ilişkiler, sosyolojik konular, iletişim teknikleri ve büro yönetimi, tapu sicili ve resmi yazılarla ilgili önemli pek çok nokta yer almaktadır. Emlak Danışmanlığı Sertifikalı Eğitimi’nin süreci 1 aydır.

Emlak Danışmanlığı Sertifikalı Eğitim programı online sistem üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile istenilen zaman diliminde ve her türlü elektronik cihaz ile giriş yapılabilecek bir sistem özelliğine sahiptir.